Dzieci na weselu

12 czerwca 2018

Dzieci na weselu.


Temat obecności dzieci na przyjęciu weselnym przejawia się praktycznie przy organizacji każdego wesela. Zapewne każdy posiada jakieś doświadczenia z tym związane, dlatego w kwestii tej powstało wiele opinii pozytywnych jak i negatywnych.

Fakt, iż dzieci są nieodłączną częścią każdej rodziny nie podlega dyskusji, dlatego niektórzy twierdzą, że zapraszanie samych dorosłych na tak ważną uroczystość byłoby dużym nietaktem. Nieoceniona jest również szczera radość i zabawa jaka towarzyszy najmłodszym podczas takiego przyjęcia.
Bardzo istotne jest również to, że dla wielu dzieci będzie to wielka atrakcja dzięki której nabędą cennego doświadczenia związanego z przebywaniem w dużej grupie, obserwowaniem jak dorośli bawią się i zachowują, czy chociażby spotkaniem z dawno nie widzianym kuzynostwem.

Dla innych, obecność dzieci na weselu stanowi spory problem – ich zdaniem dzieci często się nudzą, a co za tym idzie są rozdrażnione, nie pozwalają swobodnie bawić się rodzicom nieustannie absorbując ich uwagę i powodując często, ze ich opiekunowie muszą wcześniej wracać do domu. Pozostawione same sobie mogą zniszczyć dekoracje, zrobić sobie krzywdę I powodować ogólny dyskomfort gości weselnych lub sąsiadów zajmujących miejsca za stołami.
Narzeczeni zapraszając na swój ślub zaznaczają, ze goście maja przyjść bez dzieci lub wręcz przeciwnie – to właśnie dzieciom wręczają osobne zaproszenia. Innym wydaje się, że najbardziej optymalnym wyjściem z tej sytuacji jest danie możliwości wyboru rodzicom, którzy znają swoje dziecko i mogliby sami zadecydować, czy zabrać je ze sobą, czy też lepiej pozostawić w domu pod czyjąś opieką.

Jeśli więc na weselu będą obecne dzieci I chcemy zapewnić im jak I ich rodzicom jak najlepszą zabawę, warto wziąć pod uwagę kilka rozwiązań, które mogą okazać się bardzo przydatne:

1. Animator -czyli osoba, która doskonale zorganizuje czas dzieciom, zaabsorbuje ich ciekawymi grami, zabawami i konkursami. Dzięki temu dzieci będą pod profesjonalną opieką doskonale się przy tym bawiąc.
2. Kącik artystyczny jest ciekawym i tanim rozwiązaniem. Wystarczy zagospodarować trochę miejsca na sali gdzie umieścimy stolik, krzesełka, papier, mazaki, kredki – z pewnością przykuje to uwagę I zajmie najmłodszych na jakiś czas.
3.Inną atrakcja dla tych najbardziej wymagających gości mogą być bańki mydlane lub akcesoria do ich samodzielnego wytwarzania, można również wypożyczyć sprzęt do robienia waty cukrowej.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram