„Zbieranie na wózek” – ciekawa innowacja

4 lipca 2018

„Zbieranie na wózek” – ciekawa innowacja


Wśród tradycyjnych zabaw, które obecnie się pojawiają na uroczystościach weselnych, często przejawiają się stałe elementy, które przez wiele pokoleń nie uległy zmianie, wciąż są modne a nawet obowiązkowe. Do tradycyjnego „rzucania welonem” czy też „muchą/krawatem”, można z pewnością dodać „zbieranie na wózek”. Pary Młode często wybierają właśnie tę ostatnią formę. Co więc przemawia za wyborem tej tradycyjnej zabawy i w jaki sposób można ją urozmaicić?

Z autopsji wiemy, że podczas trwania wesela jest niewiele czasu, którego Para Młoda może poświęcić gościom.
To z kolei sprawia, że indywidualna rozmowa czy taniec z każdym gościem weselnym jest wręcz niemożliwy. „Zbieranie na wózek” (lub na podróż poślubną dla tych, którzy nie chcą poruszać tematu potomstwa) podczas oczepin, to idealny moment na umożliwienie wszystkim gościom tańca i krótkiej pogawędki z Młodą Parą.

Świetnym dodatkiem i urozmaiceniem tej zabawy jest przygotowanie wydrukowanych zdjęć Młodej Pary wraz z podziękowaniami, które świadkowie wręczają każdemu, kto wrzuca pieniądze do koszyczka. To miły gest, który zazwyczaj każdego pozytywnie zaskakuje jak i fajna pamiątka oraz poczucie, że Młodzi pamiętają o swoich gościach.

Podsumowując, jeżeli szukamy tradycyjnych polskich form zabawy na weselu to „zbieranie na wózek” sprawdzi się z pewnością. Należy przy tym pamiętać, że możemy ją w dowolny sposób modyfikować i urozmaicać według własnego uznania.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram